21 Kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

21 kwietnia 2019

• Bardzo serdecznie i gorąco dziękuję wszystkim, którzy ofiarą pracy
    i wsparciem materialnym pomogli w przygotowaniu naszego kościoła na Święta Wielkanocne. Dziękuję księżom Rafałowi i Ireneuszowi. Dziękuję pani zakrystiance Milenie za pomoc w przygotowaniu grobu i pani Marcie. Bóg zapłać panu Krzysztofowi za posługę organisty
    i orkiestrze i scholii parafialnej za ubogacenie liturgii wielkanocnej. Dziękuję strażakom za służbę przy Grobie Pana Jezusa. Dziękuję  służbie liturgicznej za odpowiedzialne posługiwanie w tych wielkich wydarzeniach liturgii Triduum Paschalnego.  Bóg zapłać!
  • Jutro drugi dzień świąt – układ Mszy św. według porządku niedzielnego.
  • We wtorek kancelaria będzie nieczynna.
  • Dziękuję mieszkańcom Woli Wągrodzkiej za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
  • Przez osiem dni przeżywamy w liturgii oktawę wielkanocną. Do Niedzieli Bożego Miłosierdzia mówimy „dziś Chrystus Zmartwychwstał”. Radujemy się ze zwycięstwa naszego Pana, w którym mamy swój udział dzięki łasce wiary. Zapraszam do udziału w Mszach tego tygodnia zmartwychwstania, które będą sprawowane o godz. 1700. Każdego dnia oktawy będzie odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
  • Za tydzień Święto Bożego Miłosierdzia – czas wielkiego przebaczenia dla najcięższych grzeszników. Przygotowujemy się odmawiając codziennie Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  • W niedzielę za tydzień odprawimy GODZINĘ MIŁOSIERDZIA, Adoracja, Koronka, spowiedź. Można przenieść za tydzień kartki
    z intencjami o nawrócenie osób bliskich, z rodziny, znajomych, Teraz jest czas miłosierdzia – zapisała św. Faustyna. Korzystajmy
    z tej łaski nim nadjedzie czas sprawiedliwości.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana Ś.P. Edmund STEFAŃSKI (l. 78) z Mirowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1400. Wieczny odpoczynek…