24 listopada 2019 – 34 Niedziela zwykła

  • Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  • Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej rozdanie indeksów dla kandydatów do Bierzmowania grupy młodszej
  • W sobotę 30 listopada czcimy w liturgii św. Andrzeja Apostoła.    Był rybakiem z Betsajdy i uczniem Jana Chrzciciela. Razem z Filipem przedstawił Chrystusowi pogan pragnących Go poznać. Św. Andrzej występuje często w Ewangeliach, natomiast mniej wiemy o jego działalności po Zesłaniu Ducha Świętego. Według tradycji głosił on Dobrą Nowinę w różnych krajach, zwłaszcza w okolicach Morza Czarnego i w Grecji. Tam też poniósł śmierć męczeńską, zawieszony na krzyżu w kształcie litery „X”. Jego relikwie w 375 roku ze czcią przeniesiono do Konstantynopola, a w 1208 r. dostały się do Amaldi we Włoszech. Jego kult, podobnie jak i innych apostołów, szybko rozwijał się w całym Kościele. Z łowcy ryb Andrzej Apostoł stał się łowcą ludzi dla Chrystusa.
  • Do beatyfikacji ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego pozostało 7 miesięcy. Każdego 28 dnia miesiąca będziemy dziękować za tę łaskę i prosić, byśmy byli wierni nauce wielkiego Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy w najbliższy czwartek na Mszę o godz. 1700.
  • Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania grupy starszej w najbliższy piątek. Zapraszam na Mszę św. o godz. 1700. Po Mszy spotkanie formacyjne.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna święty czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Szczególnym znakiem adwentowej czujności są Msze św. Roratnie odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 700. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w roratach. Przynosimy ze sobą świece, które zapalać będziemy od świecy roratniej symbolizującej czuwanie Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień święcenie opłatków na każdej Mszy św.
  • Pary narzeczeńskie, które planują ślub w naszym kościele w roku 2020 zapraszam w niedzielę 8 grudnia na Mszę wieczorną (godz. 1800). Po Mszy spotkanie informacyjne.

Gazetka Parafialna