1 Marca 2020 – I Niedziela Wielkiego Postu

 • Dzisiaj Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1715.
 • Za tydzień przeprowadzana będzie w całej Polsce zbiórka ofiar do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”. Dzięki naszym ofiarom misjonarze będą mogli kontynuować budowy kościołów, sal katechetycznych, szkół i przychodni medycznych. Tysiące dzieci otrzymają dostęp do edukacji, a także posiłek. Dzięki naszym rodakom – misjonarzom z Polski – nadzieja na lepsze jutro zagości
  w sercach wielu ludzi.
 • W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przed południem będziemy nawiedzać chorych. Od godz. 1500 , adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O godz. 1700 Msza św.
  o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 • W pierwszą sobotę Różaniec wynagradzający po Mszy wieczornej
 • Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę i zapraszam chętnych do sprzątania w sobotę o godz. 1000.
 • Dzisiaj kiosk parafialny nieczynny. Prasę można nabyć w zakrystii.
 • Intencje dla koła różańcowych na ten miesiąc:
  1/ św. Faustyny: „O pokój na świecie i ustąpienie epidemii koronawirusa”.

2/ św. Franciszka: „O nawrócenie grzeszników dla których jest to ostatni Wielki Post  w ich życiu”.

3/ MB Fatimskiej: „Aby rekolekcjoniści i spowiednicy byli apostołami i świadkami Bożego miłosierdzia”.

 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: Ś.P. Jadwiga NIEDZIAK z domu Tokarska (l. 59) z Mirowic Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek …..

 

Gazetka Parafialna

 

LIST MINISTRA ZDROWIA W SPRAWIE KORONAWIRUSA

Szanowni Państwo

Większość państw Europy, w tym nasi najbliżsi sąsiedzi, odnotowało już przypadki zarażenia koronawirusem. Zapewne i my w Polsce doświadczymy pierwszego przypadku zarażenia. Najważniejszy w kontakcie z każdym wirusem jest dostęp do informacji, wiedza, a także spokój i zdrowy rozsądek. Inne koronawirusy od dawna są w Polsce przyczyną infekcji dróg oddechowych. Co niezwykle istotne, ok. 80 proc. infekcji wywołanych koronawirusem z Chin przebiega w sposób łagodny. Objawy są identyczne z objawami grypy. Również przebieg samej choroby jest bardzo podobny. I tak jak w przypadku zarażenia wirusem grypy musimy być ostrożni i poddać się leczeniu by nie dopuścić do powikłań. Najważniejsze więc byśmy dokładnie wiedzieli jak się zachować
w przypadku kontaktu z osobą zarażoną lub gdy nas samych dotknie infekcja. Przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi
i kichającymi. Zachowujmy wszelkie zasady higieny, na czele z systematycznym myciem rąk.

Jeżeli nie byliśmy za granicą w rejonach wysokiego ryzyka, a mamy objawy chorobowe 38 ℃, kaszel lub duszności udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.
Jeżeli byliśmy w ciągu ostatnich 14 dni w Północnych Włoszech lub Chinach
i mamy gorączkę, czyli minimum 380 i  kaszel, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z Sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli natomiast wróciliśmy w ostatnich dniach z zagranicy, gdzie wystąpiły zarażenia koronawirusem, ale nie mamy żadnych objawów chorobowych, kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę ciała i ograniczmy nasze kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni. W razie wątpliwości zadzwońmy do najbliższej stacji Sanepidu lub na infolinię NFZ.

Listę oddziałów zakaźnych oraz ważne numery telefonów znajdą Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia – mz.gov.pl

Informację można tez uzyskać na infolinii NFZ – 800 190 590.

 

Minister Zdrowia
Prof. Łukasz Szumowski