15 Listopada 2020 – XXXIII Niedziela Zwykła

• Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
  • W najbliższą sobotę o godz. 1100 będę święcił nowe nagrobki na naszym cmentarzu.
  • Zapewne wszyscy czujemy potrzebę modlitwy za Polskę i za Kościół. Od jutra adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15-tej będzie przeniesiona z kaplicy do kościoła. W godzinie miłosierdzia będziemy odmawiać Koronkę i modlitwy za Kościół, Ojczyznę za chorych i o ustanie pandemii.
  • Za tydzień o godz. 1600 Msza dla dzieci komunijnych.
  • Za tydzień Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata kończąca rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • Dziękuję grupie parafianek za posprzątanie kościoła. Zapraszam do sprzątania kościoła w najbliższy piątek po Mszy wieczornej.
  • Osoby mogące wpisać się na stały dyżur adoracyjny lub godzinę adoracji w tym tygodniu prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

KALENDARIUM

16.XI – MB Ostrobramskiej

18.XI – bł. Karoliny Kózkówny

20.XI – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego. Urodził się w Wilnie. Brał udział w Powstaniu Styczniowym za co spędził 10 lat na Syberii. Po powrocie do kraju wstąpił do Karmelitów, stając się odnowicielem tego zakonu w Polsce. Zmarł w Wadowicach 15.XI.1907 r.

21.XI – wspomnienie Ofiarowania NMP w świątyni. Dzień modlitw w intencji zakonów kontemplacyjnych.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana
    Ś.P. + Adela Pyrzak-Rajczak (l. 88) z Raciborów. Msza pogrzebowa w tym tygodniu w naszym kościele. Złożenie ciała na cmentarzu Bródnowskim.