22 Listopada 2020 – XXXIV Niedziela Zwykła

  • Dzisiaj o godz. 1600 Msza św. dla dzieci Komunijnych
  • Dziękuje grupie parafian za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla. Sprzątanie kościoła w piątek po Mszy wieczornej.
  • Zachęcamy do modlitwy o 1500 Koronką do Bożego Miłosierdzia za świat Kościół, Ojczyznę, parafię w kościele lub w domu.
  • Osoby mogące wpisać się na stały dyżur adoracyjny lub godzinę adoracji w tym tygodniu prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  • Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna święty czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Szczególnym znakiem adwentowej czujności są Msze św. Roratnie odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 700.
  • Również za tydzień rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, w których można uczestniczyć w kościele lub w domu dzięki transmisji internetowej.
  • Jak widzimy, zmienił się wystrój ołtarza głównego. Figury aniołów powędrowały na najwyższe piętro ołtarza a w centrum została umieszczona odrestaurowana płaskorzeźba z wizerunkiem Trójcy Przenajświętszej. Obraz świętej Rodziny z małym Janem Chrzcicielem i św. Elżbietą powiesiliśmy na bocznej ścianie kościoła. Cała inwestycja kosztowała ponad trzydzieści tysięcy złotych. Gdy kościoły są profanowane i niszczone w duchu wynagrodzenia pragniemy jeszcze bardziej dbać o nasz kościół i go upiększać. Kto chciałby wesprzeć to dzieło może składać ofiary na spłatę tej inwestycji do puszki pod chórem lub na konto parafialne.
  • Odeszli do Pana: Proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Ojrzanowie w dekanacie tarczyńskim: prałat Henryk Ciołkowski. Zmarł 18 listopada w wieku 71 lat. Święcenia kapłańskie przyjął 46 lat temu z rąk Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Od 1993 r. był proboszczem parafii Ojrzanów. Pogrzeb odbył się wczoraj.

Ś.P.  Jadwiga KOŁECKA (l. 84) z Nowego Prażmowa. Pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek …

Gazetka Parafialna