14 Listopada XXXIII Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj Msza o godz. 1600 z udziałem dzieci komunijnych.
 • Dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie dla narzeczonych, którzy wezmą ślub w przyszłym roku.
 • Dzisiaj dzień solidarności z Libanem. Możemy złożyć ofiarę na Liban do puszki pod chórem.
 • Zapraszam rodziców dzieci komunijnych, rocznicowych i kandydatów do Bierzmowania w czwartek na Mszę św. o godz. 1700. Będziemy za przyczyną bł. Karoliny prosić o potrzebne łaski dla waszych dzieci.
 • Za tydzień – uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Msza dla dzieci rocznicowych o godz. 1600.
 • We wtorek kancelaria będzie nieczynna.
 • Osoby mogące w tym tygodniu ofiarować godzinę adoracji prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 • KALENDARIUM
  • XI – MB Ostrobramskiej;
  • XI – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy
   i męczennicy;
  • XI – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy. Była córką Leszka Białego, a siostrą Bolesława Wstydliwego. Poślubiła księcia węgierskiego Kolomana i żyła z nim w dziewiczym małżeństwie. Po śmierci męża wróciła do Polski i wstąpiła do zakonu Klarysek. Zmarła w Krakowie w 1268 r.
  • XI – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego. Urodził się w Wilnie. Brał udział w powstaniu Styczniowym za które spędził 10 lat na Syberii. Po powrocie do kraju wstąpił do Karmelitów, stając się odnowicielem tego zakonu w Polsce. Zmarł w Wadowicach 15.XI.1907 r.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: Ś.P. ROMAN SZYMAŃSKI (l.52) z Dobrzenicy. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 1300. Wieczny odpoczynek…
 • Gazetka Parafialna