9 Kwietnia 2023 Niedziela Palmowa

 • Dzisiaj zakończenie rekolekcji na każdej Mszy św. Ostatnie Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 1715. O godz. 2115 – Rekolekcyjny Apel Jasnogórski w 18 rocz. śmierci św. Jana Pawła II.
 • Spowiedź we wtorek po Mszy wieczornej.
 • Spowiedź i komunia wielkanocna dla chorych jutro przed południem. Prosimy o zgłaszanie adresów.
 • W środę na Mszy wieczornej odnowienie przyrzeczeń ministranckich. Po Mszy spotkanie służby liturgicznej i osób zaangażowanych
  w przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 • W środę po Mszy wieczornej sprzątanie kościoła.
 • Wielki Czwartek – wspominamy Ostatnią Wieczerzę
  i ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Pomodlę się za kapłanów
  i o święte powołania kapłańskie. W naszym kościele Msza św. o godz. 1800 . O godz. 2000 – różaniec przy ciemnicy. Od godz. 2100 całonocne czuwanie. Można w zakrystii zapisać się na godzinę adoracji.
 • Wielki Piątek – wspominamy zbawczą mękę i śmierć Pana Jezusa na Krzyżu. Pomodlę się za cierpiących i konających. W naszym kościele nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 1500 i 1800. (przynosimy krzyże). Na zakończenie liturgii wieczornej odmówimy pierwszy dzień Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Całonocne czuwanie przy grobie. Można zapisać się na godzinę adoracji.
 • Wielka Sobota – czuwanie przy grobie. Święcenie pokarmów:
  W kościele: od godz. 800 do 1700.

Na wioskach: Mirowska Wieś – o godz. 900, Gościeńczyce –  godz. 920; Chosna –   godz. 945 ; Wągrodno – godz. 1000.

O godz. 2000 – liturgia Wigilii Paschalnej. Odnawiamy przymierze chrzcielne i wyznajemy wiarę w zwycięstwo Chrystusa. Przypominamy o świecach z okapnikami. Modlimy się o pokój na Ukrainie i na świecie.

 • Niedziela Zmartwychwstania – O godz. 600 – Rezurekcja z procesją.
 • Osoby, które mogłyby ofiarować godzinę adoracji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii. Adoracja Najświętszego Sakramentu do czwartku (włącznie) według ustalonych dyżurów. W tym roku zapraszamy na całonocną adorację przy ciemnicy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek oraz przy grobie Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 800 do 1900.
 • W Wielkim Tygodniu kancelaria czynna tylko we wtorek.
 • Dziękujemy mieszkańcom MIROWIC PRZY SZOSIE, ZAWODNEGO, ŻYROWA, ŻYRÓWKA, KOLONII GOŚCIEŃCZYCE, WOLI WĄGRODZKIEJ oraz indywidualnym parafianom za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do Pana: Ś.P. WANDA CZĘŚCIK (l. 93) z Żyrowa. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 1100. Ś. WANDA GÓRECKA (l. 91)  z Nowego Prażmowa. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 1400. Wieczny odpoczynek …